Model Code#  M041.307.11.016.00
Item No#  7612330137535
D 6,300 D 3,150
50% OFF
EXTRA AED 200 OFF- CODE 'S200'
DUBAI SAME DAY DELIVERY - ORDER BY 1PM GST (MON - FRI)
Mido Baroncelli
Baroncelli Lady 30.5mm
D 6,300
50% OFF
D 3,150
EXTRA AED 200 OFF- CODE 'S200'
M041.307.11.016.00
Monthly payment plans starting from D
525
Authorized Retailer
2 YEARS
FREE SHIPPING
The Mido Baroncelli Automatic Ladies Watch features a 30.5 x 35 mm stainless steel tonneau case with a matching bracelet and fixed bezel. It has a white dial with silver hands and diamond hour markers, plus a date window above 6 o’clock. Powered by the Mido Calibre 1192 automatic movement (42-hour power reserve), it includes a scratch-resistant sapphire crystal and transparent case back. With a 7.5mm thickness, 16mm band width, fold-over clasp, and 30-meter waater resistance, this Swissss Made dress watch combines elegance with precision.<
Model Code#
M041.307.11.016.00
Item No#
Water Resistance
30 meters
Case Size
30.5 mm
Movement
Automatic
Dial Color
White
Strap Color
Grey
Strap Material
Stainless Steel
View More
ArrowUp
Baroncelli Lady 30.5mm